اصلاح و قیچی کردن ابرو بعد از کاشت

کاشت ابرو یکی ازعمل‌های زیبایی کم تهاجمی محسوب می‌شود که این روزها  طرفداران بسیاری به خود جذب کرده است. افراد زیادی به‌دلایل مختلف دچار  ریزش ابرو می‌شوند و کاشت و پیوند ابرو می‌تواند به‌طرز معجزه آسایی زیبایی  چهره این افراد را برگرداند. افزایش سن، مشکلات هورمونی، تغذیه نامناسب و  بسیاری از عوامل دیگر باعث می‌شود که ابروی شما دیگر پرپشتی روز اول را  نداشته باشد. یکی از دغدغه‌های افراد در زمینه این عمل زیبایی، نحوه اصلاح ابرو بعد از کاشت می‌باشد.

اصلاح ابرو بعد از کاشت


سوالی که ذهن بسیاری از افراد را درگیر کرده این است که آیا امکان اصلاح ابرو بعد از کاشت وجود دارد؟ در جواب به این سوال باید بگوییم که شما پس از کاشت نه‌تنها  می‌توانید ابروهای خود را اصلاح کنید بلکه دفعات اصلاح شما به‌مراتب بسیار  بیشتر از گذشته خواهد شد. به‌دلیل اینکه برای کاشت ابرو از موهای سر استفاده می‌شود، رشد ابروی شما پس از کاشت می‌تواند تفاوت زیادی با گذشته داشته‌باشد.

در واقع باید بگوییم که سرعت رشد ابروهای شما پس از کاشت بسیار بیشتر  ازحالت عادی خواهد شد. به همین علت پیدا کردن روش مناسب اصلاح ابرو بعد از  کاشت که به فولیکول‌های مو ابرو آسیبی نرساند اهمیت زیادی پیدا می‌کند. 

نحوه قیچی زدن ابرو کاشت

اگر بخواهیم بی‌خطرترین و کم ضررترین روش اصلاح ابرو بعد از کاشت را به شما معرفی کنیم، باید از قیچی زدن ابرو صحبت کنیم. برای افرادی که  موی زیادی در قسمت زیر ابروی خود ندارند، قیچی کردن ساده می‌تواند بهترین  روش اصلاح ابرو بعد از کاشت باشد. استفاده از این روش می‌تواند پس از کاشت  شما را مطمئن کند که به فولیکول‌های جدید آسیبی نمی‌رسانید. 

سعی کنید برای قیچی کردن ابروهای خود از قیچی تیز و مناسب اصلاح ابرو  استفاده‌ کنید و موها را در جهت رویش بچینید. یعنی از تاج تا وسط ابرو را  به‌سمت بالا شانه کنید و سپس به مقدار دلخواه کوتاه کنید و در ادامه دم  ابرو را به‌سمت پایین شانه کنید و اضافه آن را به‌وسیله قیچی بچینید.

روش مناسب اصلاح ابرو بعد از کاشت

روش‌های مختلفی از جمله کوتاه کردن ابرو به‌ وسیله قیچی، موچین، وکس و… برای اصلاح  ابرو بعد از کاشت وجود دارد. هرکدام از این روش‌های مختلف می‌تواند مزایا و  معایبی را به‌همراه داشته‌ باشد. قطعاً همان طور که توضیح دادیم مناسبترین  وکم ضررترین روش اصلاح ابرو بعد از کاشت، کوتاه کردن ابرو به‌ وسیله قیچی  است. 

این روش آسیبی به تارهای جدید ابرو شما نمی‌زند و می‌تواند به‌ سرعت و  بدون هیچ دردی ابروهای شما را زیبا کند. گرچه استفاده از روش‌هایی مانند  موچین و وکس می‌تواند ابروی شما را بسیار تمیز و زیبا کند، اما باید اولویت  شما بعد از کاشت، حفظ و نگهداری از فولیکول‌های جدید مو باشد. بنابراین  سعی کنید فقط از روش‌هایی استفاده‌کنید که برای ابروهای شما کم‌خطر باشند.

 در صورتی که زیر ابروی شما موهای طبیعی رشد می‌کند می‌توانید از نخ و  موچین یا وکس برای اصلاح آن قسمت استفاده‌ کنید اما مراقب باشید که به  موهای کاشت شده خود آسیب نرسانید.

لیزر موهای زائد برای اصلاح ابروها

اگر به‌ تازگی کاشت ابروانجام داده‌اید، شاید بهتر باشد که روش دیگری  برای اصلاح ابرو بعد از کاشت به‌جای لیزر پیدا کنید. همان طور که می‌دانید  فولیکول‌هایی که به‌تازگی کاشته شده‌اند می‌توانند بسیار ضعیف باشند، به  همین دلیل ممکن است با اصابت امواج لیزر آسیب ببینند و پشیمانی زیادی ایجاد  کنند. پس سعی کنید که برای هیچ قسمتی از ابروی خود بعد از کاشت از لیزرموهای زائد استفاده نکنید.

جمع بندی

انتخاب روش اصلاح ابرو بعد از کاشت می‌تواند اهمیت زیادی داشته باشد.  بهترین و کم‌خطرترین روش برای اصلاح ابرو بعد از کاشت، کوتاه کردن ابرو  توسط قیچی است. برای این کار باید با برس مخصوص، ابروهای خود را به سمت  بالا شانه کنید و توسط یک قیچی تیز ابروها را کوتاه کنید.